Bieg Powstania Warszawskiego

13 czerwca 2018 r.

Klub Sportowy Maratonka organizuje wyjazd na Bieg Powstania Warszawskiego, który odbędzie się dnia 28.07.2018 w Warszawie o godzinie 21.00. Zapewniamy bezpłatny transport. Osoby z Grajewa i okolic zainteresowane wspólnym wyjazdem prosimy o zgłaszanie się pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Termin przyjmowania chętnych upływa 10.07.2018 lub do wyczerpania miejsc w autobusie. 

PÓŁMARATON HAJNOWSKI

JUŻ NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAME  19.05.2018

Przygodę z Półmaratonem Hajnowskim zaczęliśmy z Marcinem w 2005 roku. Początki były trudne. Pamiętam nasz pierwszy półmaraton. Było to w 2002 roku w Węgorzewie. Do tamtego czasu biegaliśmy tylko rekreacyjnie. Jak to się mówiło uprawialiśmy jogging. Były to dystanse 5, maksymalnie 10 km. Wydawało mi się że jak dam radę przebiec 10 km to i z półmaratonem też sobie poradzę. I tak też było, ale z problemami. Do 10 km wyprzedzałem większość biegaczy i dziwiłem się czemu tak wolno  biegną. Po 10 km było odwrotnie. „Paliwo” się skończyło i to Ci których wyprzedziłem zaczęli mnie wyprzedzać. Z trudem dotarłem do mety. Po tych doświadczeniach, nabyłem respektu do półmaratonu czy maratonu i zrozumiałem że tempo biegu zależy od dystansu.   

Ładowanie krajobrazami

KIERUNEK ULTRA HAŃCZA 07.04.2018

„Ładowanie krajobrazami”- usłyszałam w odpowiedzi na pytanie, które niejako sam sobie zadał Paweł z Poznania opowiadając mi, co odpowiada na nurtujące niebiegających znajomych pytanie - dlaczego ultra? Trudno obronić tezę, że biega się 60 km dla przyjemności. Ja już chyba takich znajomych nie mam. Bliscy mi ludzie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza ma kompletnie gdzieś moje bieganie. Nie komentują, nie sapią, nie podziwiają, nie złorzeczą. Mam z nimi inne, równie ciekawe tematy. Grupa druga - BIEGAJĄ… koniec.

Ryga - Tallin - Sztokholm... na rowerze

wakacje 2017

W przerwie między semestrami, gdy pogoda nie sprzyja, znalazłem chwilę by powspominać wakacje, a co za tym idzie zeszłoroczną wyprawę rowerową „Ryga – Tallin – Sztokholm 2017”, w której brałem udział wraz z moimi przyjaciółmi.

Sam pomysł podjęcia tej inicjatywy zrodził się po sylwestrze 2017, gdy zastanawialiśmy się nad wyzwaniami na nowy rok. Chcieliśmy osiągnąć coś, co wydawałoby się niemożliwe i pozostałoby w naszej pamięci na wiele lat. Idąc śladem naszych starszych kolegów postanowiliśmy przejąć stowarzyszenie „Bike travels” i zorganizować wyprawę rowerową.

Mielno 2018

Coroczny zlot morsów w Mielnie w tym roku również nie mógł się odbyć bez uczestnictwa morsów z Maratonki. Być może nie wszyscy wiedzą, ale poza bieganiem mamy dość liczą grupę, która w zimie spędza czas w okolicznych rzekach, jeziorach i stawach próbując poprawić hart ducha. Morsujemy, kto gdzie może, Adam ma silną grupę w Prostkach, Roman morsuje w Rajgrodzie, Alicja oczywiście w Ełku, a grajewskie morsy mają Bogusze i ośrodek Szych.

Hajnowska dwunastka

7 października 2017 r.

Po raz ósmy zorganizowano bieg Hajnowska Dwunastka. Tradycyjnie nasz klub reprezentowałem ja i Marcin. Do Hajnówki przyjechaliśmy dzień wcześniej. Przygotowania do biegu zaczęliśmy wieczorem od małej „rozgrzewki”.

39 Maraton Warszawski

24 września 2017

W niedzielę 24 września 2017 roku w Warszawie odbył się 39 maraton warszawski. Na starcie stanęło kilka tysięcy biegaczy, na mecie zameldowało się 5457 zawodników. Wśród nich trzy osoby z naszego klubu: Aneta Sakowska, Waldemar Szycik i Marcin Myszka. Zacznijmy od tego, że przyjechaliśmy do Warszawy z Waldkiem dzień wcześniej, czyli w sobotę i…